REGULACJA BRWI I HENNA


Henna (z arab. "henna") - barwnik roślinny produkowany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonią bezbronną (Lawsonia intermis L.). Służy do malowania skóry od ponad 5000 lat na obecnych terenach Dalekiego Wschodu, Indii, Pakistanu, Iranu oraz w krajach Afryki. Wojownicy Masajów malowali henną twarze, żeby podkreślić swój plemienny status. Obecnie malowanie henną staje się coraz bardziej modne, a ze względu na swoją nawet trzytygodniową wytrzymałość malunki te coraz częściej nazywane są przez wykonawców tatuażami z henny.

Henna działa powierzchniowo zostawiając warstwę koloru, która chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też uzyskany efekt kolorystyczny zależy w znacznym stopniu od naturalnego odcienia włosów. Dzięki nietoksycznym, medycznym właściwościom jest ona poszukiwanym surowcem naturalnym. Obecność tylko naturalnych składników gwarantuje poza koloryzacją, odżywienie włosów, połysk, sprężystość i urodę. Henna koloryzuje i wzmacnia włosy, dając im siłę do obrony przed wpływem zanieczyszczonego środowiska. Pokrywa każdy włos indywidualnie, nadając fryzurze objętość. Dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych znajdujących się w skórze głowy. Można używać jej tak często jak jest to potrzebne bez obawy o kondycję włosów. Nadany kolor zmywa się stopniowo po 3-5 tygodniach (o ile henna nie jest używana regularnie).

W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie mniej trwały. Zwykle najpóźniej po dwóch tygodniach trzeba wykonać zabieg ponownie, ale zdarza się, ze henna znika dużo wcześniej. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością wykonywania henny. Tylko w wyjątkowych sytuacjach powinno się farbować brwi w odstępie tygodnia.